Витрачено коштів, грн 0.00 грн

Як онкологічний диспансер на Одещині переплатив за антибіотик

yak-onkologichnij-dispanser-na-odeshhini-pereplativ-za-antibiotik

2 грудня Одеський обласний онкодиспансер  уклав угоду  з ТОВ “Діатом” на поставку препарату Меропенем-Віста, що внесений в чинний протокол лікування COVID-19. Загальна вартість препарату (без ПДВ) склала 320 тис грн за 1000 шт.  


Середня ціна препарату в одеських аптеках починається від 287 грн/шт. Слід було б очікувати, що оптова ціна буде меншою за роздрібну.


Громадські активісти зателефонували до диспансеру та отримали відповідь, що ціна є вищою за ринкову, адже в неї входить поставка і товар замовляється з великим терміном придатності (понад 3 роки). Також, у випадку дефекту постачальник замінить товар за свій рахунок.

Але це не виправдовує завищення цін, адже, наприклад, у вересні Одеський обласний клінічний медичний центр провів закупівлю 10000 флаконів препарату за ціною 235 грн/шт, що на 85 грн дешевше від ціни онкодиспансеру. 


Розберемо, хто ж стоїть за ТОВ "Діатом". 

Компанія оформлена на жителя Коломиї Сергія Солоджука. В реальності входить в бізнес-групу чиновника часів Януковича Петра Багрія. Починаючи  2017 року, компанія виграла тендерів на понад 965 млн гривень. Найбільше вигравала у м.Києві.


Виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик зазначає: “Будь-яка закупівля повинна відбуватись з максимальною економією бюджетних коштів. Відтак, можна припустити, що онкодиспансер завчасно закладав завищену ціну на препарат, порушуючи Методику визначення очікуваної вартості предмету закупівлі”.


Також, хочемо зазначити, що це не єдиний епізод, коли онкодиспансер  закупив  антибіотик за завищеними цінами. Зокрема, у червні був куплений за ціною 368 грн (без ПДВ) за флакон. Тоді закупівлі проводилися з підприємством “САНА КО”.


ГО “Антикорупційний штаб” відправила звернення до відповідних контролюючих органів, які нададуть свою оцінку діям адміністрації онкодиспансеру.